Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Informace k začátku nového školního roku

Informace k začátku nového školního rokuVe školním roce 2021/2022 pokračují protiepidemická opatření:

  • Testování probíhá 2., 6. a 9. září 2021 neinvazivní antigenní testovací sadou Genrui Bio Tech test 
  • Testování nepodstupují žáci, kteří splní podmínky stanovené po prodělaném onemocnění covid-19 (po dobu 180 dní od prvního pozitivního testu na covid-19), případně dítě nebo žák, který doloží negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě. Nutno doložit před prvním testováním třídnímu učiteli.
  • Pokud se žák screeningovému testování nepodrobí, bude se moci prezenční výuky účastnit, ale za podmínek nastavených mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví (použití ochrany dýchacích cest – norma FFP2, KN 95 do 15-ti let - po celou dobu pobytu ve škole, nesmí cvičit ve vnitřních prostorech, nesmí zpívat, svačí a obědvá od ostatních minimálně 1,5 m). Uvedená opatření budou v platnosti po dobu trvání screeningového testování.
  • Žádáme rodiče, aby se snažili maximálně omezit vstup do školy a své požadavky vyřešili telefonicky. 
  • Prosíme rodiče žáků, kteří se vrátili v posledních 14-ti dnech před nástupem do školy ze zahraničí, aby tuto skutečnost oznámili do 1. 9. třídnímu učiteli a zachovali se následovně: pokud se žák vrátil ze země zelené nebo oranžové (země s nízkým a středním rizikem nákazy), může být vpuštěn do školy ihned po návratu ze zahraničí. Do výsledku testu na Covid-19 je však povinen používat respirátor (nikoliv roušku). Test na Covid-19 musí být proveden do 5 dnů od návratu do ČR. V případě, že se vrátil ze země světle nebo tmavě červené (země s vysokým a velmi vysokým rizikem nákazy) nebo země černé(země s extrémním rizikem nákazy), musí se žák nebo zaměstnanec podrobit samoizolaci a do výsledku RT-PCR testu, který ukončuje povinnost samoizolace, nemůže být vpuštěn do školy.